Ağda Nasıl Yapılır?

Vücudumuzun çeşitli yerlerinde bayan ya da erkeklerde istenmeyen tüyler ve kıllar oluşur. Hem sağlıklı ve sıhhi olmayan hem de rahatsız edici bir görüntü ve de terlediğimizde kötü kokuya neden olur. İşte o yüzden bu tüylerden bir şekilde kurtulmak isteriz. Bunun ilk çözümü de ağda olarak bilinir. Ağda yaptırmak artık kadın veya erkek diye bir ayrım kabul etmeksizin yapılmakta. Özellikle de Avrupa ülkelerinde bakımlı olmak isteyen erkeklerin çok daha fazla tercih ettiği bir uygulama oldu. Çünkü ağda yaptırmak çok daha uzun süreli bir rahatlık sağlıyor. Acılı olsa da normalde 1 haftada uzayan tüyler bu sayede 3-4 haftaya kadar ancak uzuyor. Bu işlemi yaptırma emeli ile bazen güzellik salonlarını seçenek edinirken bazen de evimizin içerisindeki rahatlığında kendi metotlarımızla yapmaya çalışırız. Peki amacımız nedir? Bir şekilde bu çirkin sıhhatsiz görüntüden kurtulmak…

Ağda, Nasıl Yapılır?, Evde Ağda Nasıl Yapılır?, Vajinaya Ağda Nasıl Yapılır?, Ağda Nasıl Yapılır Bikini Bölgesi, Bacak

Bazen bu işler için piyasada satılan özel ürünleri kullanım kolaylığı açısından seçenek olarak görebiliriz bazen de evimizde bulunan malzemelerle bir takım karışımlar yardımı ile kendimiz de yaparız. Ağda yapmak için çam sakızına veya sir dediğimiz karşıma ihtiyacımız var. Peki evde ağda nasıl yapılır?

  • İki bardak şeker, yarım bardak limon suyu, yarım bardak sudan oluşan karışımı bir kapta kıvamına gelene kadar kaynatın.
  • Sonrasında soğuması için bekletip kullanacağımız vakit tekrar ısıtıp kullanabiliriz.
  • Peki, kullanmadan önce nelere dikkat etmeliyiz? Hem dikkat kısmı hem de ağdanın asıl olayına geçelim şimdi. Aslında bu metot ile hem bacak hem de bikini bölgesine rahatlıkla acı çektirmeden işleme tabi tutulabilir. Elde ettiğimiz karışım zaten acı yaratmaz.
  1. Evvela ağda yapacağımız yerin kuru ve temiz olması gerekir.
  2. Yaptığımız karışımı bir ıspatula yardımı ile tüylerin çıkış istikametine doğru işlem yapılacak bölgeye ince bir tabaka şeklinde sürülür.
  3. Ardından temiz bir kumaşı alır, üzerine yapıştırırız.
  4. Kumaşın alt bölümünden tutup hızlı bir hareketle çekeriz.
  5. Bu işlem bittiğinde uygulanan bölgede kılların kalmadığını göreceksiniz.
  6. Bu sayede hem istenmeyen tüylerden kurtulmuş oluruz hem de daha uzun müddet tekrar çıkmamalarını sağlamış oluruz.

Aynı şekilde vücudumuzun her yerinde bu olayı tekrarlar ve kötü, sağlıksız görüntüden kurtulmuş oluruz. Yüzde 90 bayanlarda genellikle istenmeyen bu durum, güzel görünmelerini de etkiler. Ama asıl olay vajinadır. Vajina kısmına uygulanan ağda en zorudur. Bu yüzden bunu kendiniz ne kadar yapabilirsiniz bilemiyorum ama şu sıralar güzellik salonlarında bunun için özel eğitimli kişiler vajinaya ağda yapıyor. Siz ise bunu yapmak için çok dikkatli olmalısınız. Kullanılan malzemelerin çok temiz olması gerekiyor. Çünkü elde edeceğiniz karışım da çok büyük rol oynuyor. Az önce yukarıda bahsettiğimiz karışım bacaklar için ve diğer bölgeler için kullanıma daha uygundur. Vajina için ise bu değişir. Bir uzmana danışmanız çok daha olumlu olacaktır.

İnsanlar bay ya da bayan ayrımı olmadan kıl ya da tüyleri sevmezler ve bunların kapı araladığı kötü kokular da kalabalık ortamlarda insanları rahatsız eder. Bu konuda da gerekli koku bastıran ya da engelleyen ürünler kullanmanız doğru olur ama istenmeyen tüyler olmadan kullanırsanız daha güzel olur. Sağlık ve bakımınız açısından güne daha kendinize güvenerek başlamış olun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir