2016 Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Birçok kişi yaz tatili heyecanını şimdiden yaşamaya başlamışlardır ve akıllarda bir soru işareti oluşmaya başladı. Acaba okullar ne zaman kapanacak? Milli eğitim bakanlığı bu konu da bir açıklama yaptı ve okulların 17 Haziran 2016 tarihinde kapanacağını belirtti. Bunun sebebini ise resmi sitelerin de şu şekil de dile getirdiler. ‘’ Okulların açılış tarihinin 28 Eylül`e ertelenmesiyle, 14-18 Eylül`de yapılması gereken eğitim öğretim faaliyetlerinde oluşacak boşluğun, iş takviminde eğitim öğretim yılının sonuna eklendiği ve ders kesim tarihinin 17 Haziran 2016 olarak değiştirildiği bildirildi.’’

okullar ne zaman kapanacak?, okulların kapanış zamanı, okulların kapanma tarihi

28 Eylül’e ertelenen okul açılışı ve bu yüzden de bu sürenin okul sonuna eklenmesiyle birlikte biraz daha ileri bir tarihte kapatılacağı konusunda bilgi verilmiş fakat bu süreç aslında eski yıllara bakış öne alınarak gerçekleştirilmiş. Okulların tatil olmasıyla birlikte özellikle de çocuklar için harika bir yaz tatili süreci başlayacak ve dolu dolu üç ay boyunca eğitim hayatında ki yaşamış oldukları stresleri atabilecek kendilerini bir sonraki yıl için daha iyi bir şekil de deşarj edebileceklerdir. Çocukların yanı sıra gençler de yine aynı şekilde okul hayatı içerisindeki zorluklarda yaşadıkları stresleri yaz tatili süresi içerisinde daha iyi bir şekil de atlatacaklardır.

Aynı zamanda öğretmenler için de eşi benzeri bulunmayan bir tatil fırsatı olacak ve yazın güneş ve denizin tadını birçok kişi çıkaracaktır. Özellikle de turizmin bu yıl ki düşük rakamları ile birlikte Rusya ile oluşan sorunlardan dolayı da Antalya gibi gözde tatil mekânlarında ciddi boyutlarda bir ucuzluk yer almakta ve müşteri potansiyelini arttırmak adına harika kampanyalar başlamıştır. Sizler de bu kampanyalardan yararlanabilecek, kendinize bu sayede daha tasarruflu bir şekil de tatil sürecini oluşturmuş olabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir